Muş’luların Bir Sesi Daha Oldu

0
538

Muşlu Akademisyen ve Bürokratlar Platformu (MABDAP) Ataşehirde bir araya gelinen kahvaltı ile Kurucu Başkan Davut Bozkurt öncülüğünde kuruluşunu ilan etti.

Muşlu Akademisyen ve Bürokratlar Platformu (MABDAP)  Kurucu Başkanı Davut Bozkurt’un Platform üyeleri Bürokrat ve Akademisyenler ile düzenlenen Kuruluş toplantısında şu açıklamalarda bulundu; “ Platformumuzun amacı güzel Muş’umuza faydalı olmaktır. İlimize Sosyal-Kültürel, Eğitim-Kalkınma, Turizm ve Sağlık alanlarında projeler üretmek için İlimizin yetiştirdiği, Akademisyen ve Bürokratlarımız ile bir araya gelmemiz kaçınılmaz olmuştur. Her ne kadar merkezimiz İstanbul olsa da sürekli Muş’a gidip geliyorum. Milletvekilimiz Sayın M.Emin Şimşek, Valimiz Seddar Yavuz, Rektörümüz Prof.Dr. Fethi Ahmet Polat , Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbari Aksoy, Milli Eğitim İl Müdürü Cevdet Arslan ve STK kuruluşlarının çalışmalarını takip ediyor ve destekliyoruz.

İlk tanışma ve istişare toplantımızı İstanbul’da yaptık. Ve bunu aylık düzenli bir halde devam ettireceğiz. Çalışmalarımız ağırlıklı olarak İstanbul’da olsa bile bunu takiben Anakara’da Nisan ayında Akademisyen ve Bürokratlarımız ile bir araya geleceğiz daha sonra Bursa , Antalya, Ege bölgesi ve Muş’ta istişare ve tanışma toplantılarımız ile devam ettireceğiz.

Yönetimimiz ve istişare üyelerimiz ile iletişim halinde olup projeler üzerine görüşmelerimiz devam edecektir. Gerçekleşen projelerimiz başında Platformumuz Yönetim üyesi İstanbul Bakırköy Eğt-BİR-SEN İlçe Bşk Acem Yıldırım hocamızın büyük çabaları ile Bakırköy’de bir okulumuz ile Muş Bulanık ilçesinde bulunan bir okulumuzu kardeş okul olarak ilan edip gerekli Eğitim-Öğretim malzemelerini karşıladık. İkinci proje çalışmamız olan Muş -Kitap kampanyasına sponsor olan üyemiz Refix-Grup başkanı Refik Kasak ile gerçekleştirdik.

Platformumuzun Kuruluş aşamasında her zaman yanımızda olan Gazeteci abimiz Selahattin Şimşek ve Kartal Eğitim Araştırma hastanesinde Müdür olan Haşim Özcan’a desteklerinden dolayı teşekkür etmeden geçmek istemiyorum.

İlimize ait STK’lar ile bir araya gelip Muş gençliği ile bilinçli gençlik projesi adı altında çalışmalar yapmaya karar verdik. Platform olarak Muş’ta meydana gelen göç sorununa da değinmek istiyoruz.

Muşlu Akademisyenlerimiz ile bir araya gelip az olan Akademisyen sayımızın çoğalması konusunda neler yapabileceğimiz hakkında çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

İlimizin yetiştirdiği ve ülkemizin birçok yerinde görev yapan Bürokratlarımızı bir araya getirip ilimiz ve halkı için faydalı olabilecek her türlü çalışmalara öncülük edeceğimizi belirtmek istiyoruz.

Muşlu olup dünyanın neresinde olursa olsun Muşlu Akademisyen ve Bürokratlar Platformu (MABDAP)  gönül kapısının onlara daima açık olduğunu ifade etmek isteriz.

Ülkemiz üzerinde geçmişten bugüne, oynanan kirli oyunların farkındayız. Çanakkale’de ve Malazgirt’e göstermiş olduğumuz örnek mücadelelerimiz ile her zaman en önde tek yürek ve tek güç ile ilk günkü gibi mücadelelerimize devam edeceğiz. Vatanın bütünlüğünü, bayrağımızın göklerdeki özgür dalgalanışı ve tek millet olma arzusu için her zaman mücadele edeceğiz. Dünyanın neresinde olursa olsun terörün her türlüsüne karşıyız ve şiddetle kınıyoruz. Bu konuda başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere ve hükümetimizin yanında yer alıyoruz.”dedi.
İstanbul Muşlular Derneği Kurucu Başkanı Şahin Gültekin yaptığı konuşmada; “Niyet doğru olunca birlik, dirlik olur güç olur, hizmet olur buradaki tüm hemşerilerimiz MUŞ kimliği paydasında hemşerilerimize yapılabilecek hizmetleri sunmak örf adet ananelerimize sahip çıkmak menfaate yönelik değil bireye yönelik değil tüm hemşerimize sahip çıkmaktır. İşte Muşlu Akademisyen ve Bürokratlar Platformuna unuttuğumuz arayamadığımız ulaşamadığımız tüm Akademisyen hemşerilerimizi bekleriz beraber olmaktan şeref duyarız. Davut Yavuz Kardeşimizi de bu oluşuma öncü olduğu için kutluyorum.” Dedi.

MABDAP Kurucu üyelerinden Sonhavadis Gazetesi sahibi Selahattin Şimşek’te şu açıklamalarda bulundu. “Geç kalınmış ancak çok isabetli bir oluşum bu oluşuma öncü olan Davut Bozkurt başkana öncelikle teşekkür ediyorum. Bundan sonra Muş’umuz için daha güzel şeyler yapacağız” dedi.

Kartal Eğitim Araştırma hastanesinde Müdür olan ve MABDAP Kurucu üyelerinden Haşim Özcan “Çok güzel bir oluşum bundan sonra sık sık biraya gelerek memleketimize daha iyi hizmetler verebilmek adına çalışacağız Davut Bozkurt kardeşimizide attığı bu güzel adımdan dolayı tebrik ederim.” dedi.

Muşlu tanınmış işadamlarından aynı zamanda Sokak Çocukları Vakfı Başkanı Mirze Şimşek yaptığı konuşmada “ MABDAP’ı kuran değerli dostumuz Davut Bozkurtu tebrik ederim. Bizler Muş İlimize bundan sonra daha faydalı olabilmek adına elimizden geleni yapacağız. Bu başlatılan oluşumla çok güzel hizmetlere ve hemşerilerimize faydalı olmak adına daha büyük çabalar sarf edeceğiz.” Dedi.

Katılımcılara tek tek teşekkür eden ve bizler bir aileyiz bu Platform hepimizin her şey Muşumuz için diyen Muşlu Akademisyen ve Bürokratlar Platformu (MABDAP) Kurucu Başkanı Davut BOZKURT Kimdir?
Davut BOZKURT Muş doğumlu olup Lise hayatına kadar Muş’ta ikamet etmiştir. 2002 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde Memur olarak başlamıştır. Üniversitenin birçok Fakültelerinde görevlerde bulunmuştur. 2015 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesinde Şube Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Davut BOZKURT Eğitim hayatına da Beykent Üniversitesi-Anadolu Üniversitesi ve son olarak ta Nişantaşı Üniversitesi İşletme Fakültesi Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Davut BOZKURT Sanat alanında aktif bir şekilde devam etmektedir. Yönetmen ve Senarist olarak ta birçok kısa film çekimleri yapıp bu konuda da projelerine devam etmektedir.

Daha sonra Genişleyecek olan MABDAP kurucu yönetimi Davut Bozkurt Başkanlığında Selahattin Şimşek, Haşim Özcan, Vedat Demirbilek, Işık Akın isimlerinden oluşuyor.
MABDAP’ın ilk toplantısına katılan Davetliler şu isimlerden oluştu.
Şeref Seçkin: İst.Muş.Der.Bşk
Selahattin ŞİMŞEK:           Gazeteci
Haşim ÖZCAN: Kartal Dr.Lütfi Kırdat Has.Mdr.Yrd
Doç.Dr.Ümit GÜNER: Gebze Tekn.Üniv
Öğr.Gör.Necmettin ÇAKIR            Yalova Üniv.
Mirze ŞİMŞEK:        İşadamı,
Şahin Gültekin : İstanbul Muşlular Derneği Kurucu Başkanı
Fikret OĞUR: Fatih Muş.Der.Bşk
Doç.Dr.Ömer SEVER:  Doğuş Ünv. Hukuk
Sevda DURGUN:    Gazeteci
Metin HAYMANA:   Küçükçekmece Muş.Der.Bşk
Mehmet ERDOĞAN: Gazeteci
Nail Caner TATLİ:   Kadıköy Bld.İnş.Müh.
Behzat IŞIK: Emekli Banka Müdr.
Ekrem ASILTEKİN: Ethem Boru Muh.Müdr.
Vedat DEMİRBİLEK: Marmara Üniv.
Maşallah TAYLAN: Emekli İski Daire Bşk.
Necmettin ÇELİK:   İski
Hüseyin ÇALI:  Şişli Bld.
Aydın BELET: Pazarlama İletişim
Sani GÜNDOĞDU: Sancaktepe Tarım İlçe Mdr.
Serkan KARADAĞ:            Mali Müşavir
Bayram YILDIRIM:  İst.Üniv.Memur
Refik KASAK           : Refix Group Bşk.
Fikret OĞUR: Fatih Muş.Der.Bşk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz