MUMLA ARIYORUZ!!!

0
121

BENİ GÖRMEK…

Ulu Önderimiz ve Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK diyor ki;

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.”

Hadi o zaman; onu biraz daha yakından, anlayarak ve hissederek görmeye çalışalım:

“Yurttaşlarım! Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli TÜRK kahramanlığı ve yüksek TÜRK kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir”

“Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, O’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.”

“Ey TÜRK Gençliği! Birinci vazifen, TÜRK istiklâlini, TÜRK Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.”

“TÜRK milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir.”

“Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.”

“Biz doğrudan doğruya millet severiz ve TÜRK milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı TÜRK topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar TÜRK kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur”

“TÜRK, TÜRK olduğu için asildir. Çoğumuz, büyükbabamızın babasını hatırlamayız. Bütün soy gururumuzu, TÜRK olmanın içinde buluruz”

“TÜRK Milleti’nin karakteri yüksektir, TÜRK Milleti çalışkandır, TÜRK Milleti zekidir”

“TÜRK çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır”

“Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük TÜRK olarak dünyaya gelmemdir”

“TÜRKlük, benim en derin güven kaynağım, en engin övünç dayanağımdır”

“TÜRK budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.”

“Biz TÜRKler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz”

“TÜRK Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı var olmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır”

“Bu dünyadan göçerek TÜRK Milleti’ne veda edeceklerin çocuklarına, kendinden sonra yaşayacaklara son sözü bu olmalıdır: Benim TÜRK Milleti’ne, TÜRK Cumhuriyeti’ne, TÜRKlüğün istikbâline ait ödevlerim bitmemiştir. Siz onları tamamlayacaksınız. Siz de sizden sonrakilere benim sözümü tekrar edersiniz. Bu sözler bir ferdin değil, bir TÜRK Milleti duygusunun ifadesidir. Bunu, her TÜRK bir parola gibi kendinden sonrakilere durmadan tekrar etmekle son nefesini verecektir. Her TÜRK ferdinin son nefesi, TÜRK Milleti’nin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedî olduğunu göstermelidir.”

“Yüksek TÜRK… Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur”

“Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. TÜRK Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.”

“Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. TÜRK Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.”

“TÜRK Milleti yeni bir iman ve kesin bir milli azim ile yeni bir devlet kurmuştur bu devletin dayandığı esaslar “Tam Bağımsızlık” ve “Kayıtsız Şartsız Milli Egemenlikten ibarettir. Yeni Türkiye devletinin yapısının ruhu Milli Egemenliktir. Milletin Kayıtsız Şartsız Egemenliğidir…”

“Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına TÜRK Milleti denir”,

“TÜRK kuvvet ve zekasının yenmediği ve yenemeyeceği güçlük yoktur.”

“Ne mutlu TÜRK’üm diyene”

Daha ne desin?

En büyük TÜRK! Seni;

Saygıyla,

Sevgiyle,

Özlemle,

Şükranla ve

Minnetle anıyoruz….

Ve….

İnan ki, mumla arıyoruz!!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz