Lemur’un Ekim Sayısı Dopdolu

0
109

Derginin kurucu ismi, yazar Arda Özgüven‘in Genel Yayın Yönetmen’liğini yürüttüğü LEMUR, ekim sayısıyla edebiyatseverlerle buluştu. Derginin bu ay kapak konuğu Kaldırım Serçesi lakaplı Fransız şarkıcı Edith Piaf oldu. Kapak çizimini, tıpkı önce ki sayılarda olduğu gibi Efecan Sezer yaparken; kapak yazısını ise “Für Edith…” başlıklı yazısıyla Burak Bayülgen kaleme aldı.

Kısa süre önce yayın hayatına güçlü bir şekilde geri dönen LEMUR internet dergisi, geçtiğimiz günlerde ekim sayısını okurlarıyla buluşturdu. İnternet sitesi üzerinden ücretsiz takip edilebilen LEMUR’un on dokuzuncu sayısı, kıymetli kadrosuyla yine dopdolu!

Her sayısında değerli isimleri ağırlayan LEMUR’a ekim sayısında Burak Bayülgen, Mehmet Utku Şentürk, Remzi Karabulut ve daha pek çok önemli isim eşlik ediyor.

 

İsveç Korku Sineması Üzerine Küçük Bir Deneme
Mehmet Utku Şentürk

L-Koltuk köşesiyle okurlarına da yer veren LEMUR’da bu ay; hazırlamakta olduğu “Aşiyan’da ve Galatasaray’da Tevfik Fikret” yazı dizisinin final bölümüyle Nebil Özgentürk de yer aldı.

Aşiyan’da ve Galatasaray’da Tevfik Fikret (Final)
Nebil Özgentürk

Mehmet Utku Şentürk’ün İsveç korku sinemasını kaleme alırken, dergi ekibi ekim sayısında; Edgar Allan Poe, Cahit Sıtkı Tarancı, Erol Günaydın ve Nilgün Marmara gibi değerli isimleri de unutmadı. Cihan Yılmaz’ın karikatürleriyle eşlik ettiği LEMUR ekim sayısında, Nazlı Demet Uyanık’ın yeni yazı dizisi “Şanu” ilk bölümüyle okurlarla buluştu.

Esaretten, Tarihin Tozlu Sayfalarına
Arda Özgüven

 “Konuşan Lemur” projesiyle, görme engelli vatandaşlarımıza sesli öykü yayını yapan LEMUR, yeni sayısıyla hem eğlendirip, zaman zaman geçmişe götürürken hem de Arda Özgüven’in “Esaretten, Tarihin Tozlu Sayfalarına” başlıklı yazısıyla Türk matbaacılığına değiniyor.

Haberde İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz