KÜÇÜKÇEKMECE’DE YAZ DÖNEMİ KURSLARI BAŞLADI

0
117

KÜÇÜKÇEKMECE’DE YAZ DÖNEMİ SANAT VE MESLEK KURSLARINDA İLK ZİL ÇALDI

Küçükçekmece Belediyesi kültür ve sanat merkezleri yaz dönemi sanat ve meslek kurslarında ilk ders zili çaldı.

Sefaköy, Atakent ile Cennet  Kültür ve Sanat Merkezleri’nde 8–14, 15-25 yaş arası ve yetişkin grubu kursiyerlere ‘yaşam boyu eğitim’ ve ‘sanat’ branşlarında ücretsiz eğitim veren Küçükçekmece Belediyesi, yine pek çok kişinin çeşitli branşlarda yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. Alanında uzman bir kadro eşliğinde eğitim gören Küçükçekmeceliler, yaz dönemi kurslarına yoğun ilgi gösteriyor.

5 FARKLI DİLDE EĞİTİM İMKANI

Kültür merkezleri öğrenmek isteyenlere 5 farklı dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Arapça) eğitim imkanı veriyor. Dil ve sanat kurslarında başarılı olanlar bir üst kura geçip devam edebiliyor. Yetişkinler için bilgisayar kullanımı ve diksiyondan; grafik animasyona, işaret dilinden; fotoğraf çekimi, web tasarım ve pastacılık kurslarına kadar pek çok dalda öğrenim imkanı sağlanıyor.

“GİTARDAN  YAN FLÜTE, PİYANODAN HALK OYUNLARINA”

Kültür ve sanat faaliyetleriyle adından söz ettiren Küçükçekmece Belediyesi, sanat alanında da gençleri yetiştirmeye devam ediyor. Sanat branşları alanında yetişkinler için gitardan yan flüte; kemandan piyano ve halk oyunlarına pek çok dalda kurs açan Küçükçekmece Belediyesi, 8-14 yaş arası çocuklara da gitar, keman, bağlama, piyano ve drama alanlarında eğitim veriyor.

“YENİ BECERİLER ELDE ETME VE KENDİ GELİŞTİRME AÇISINDAN ÖNEMSİYORUZ”

Küçükçekmece’de eğitimin eğitim dönemiyle sınırlı kalmadığının altını çizen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Vatandaşlarımızın yeni beceriler elde etme ve kişisel ve sosyal anlamda kendini geliştirmesi açısından yaz dönemi kursları açıyoruz. Her geçen gün kurslara ilginin artması bizi memnun ediyor. Bu anlamda ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz