KÜÇÜKÇEKMECE’DE 36 BİN KİTAP TOPLANDI

0
67

HALKALI MEYDAN’A KÜTÜPHANE KURARAK, KİTAP OKUDULAR

TOPLANAN 36 BİN KİTAP İHTİYAÇ SAHİBİ OKULLAR İÇİN YOLA ÇIKTI

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri, “Kütüphane Haftası” kapsamında “Çay Bizden, Okumak Sizden” isimli önemli ve örnek bir etkinliğe imza attı.
Halkalı Meydan’da kütüphane kuran Bilgi Evleri, Küçükçekmecelilere çay ikram ederek, kitap okumaya davet etti. Okuma bilinci oluşturularak, kitap okumanın önemine dikkat çekilen etkinlikte, vatandaşlar çocuklarıyla birlikte kitap okudu. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı programa katılan vatandaşlara kitap ayracı da hediye edildi.

36 BİN KİTAP YOLA ÇIKTI

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri’nin okuma bilincinin artırılmasına yönelik başlattığı ‘Kitap Kardeşliği’ kampanyası da vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. “Kitaplara ulaşamayan tek bir çocuk kalmasın” sloganıyla başlatılan kampanya sonucunda toplanan 36 bin kitap yapılan kargo teslim töreniyle Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi okullara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

BAŞKAN KARADENİZ VELİLERE SESLENDİ: “AİLECEK KİTAP OKUYUN”

Halkalı Meydan’da gerçekleştirilen törene; Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı. Toplanan kitapların ihtiyaç sahibi okullara ulaştırılacağını ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Kitabın önemine dikkat çekmek için bu iki projeyi hayata geçirdik. Ders kitaplarının dışında sürekli okuyacağımız kitaplara da ihtiyacımız var. Kitaplarla zenginleşiyoruz. Cep telefonları ve televizyonu oyuncak yaptığımız şu dönemde, vaktimiz yeteri kadar çalınıyor. Bizler, veliler olarak akşam yemeğinden sonra 15-20 dakika da olsa çocuklarımızla birlikte kitap okumalıyız. Kitabın ve okumanın tadını bilen çocuklar yetiştirmeliyiz. Emeği geçen öğretmen, veli ve öğrencilere teşekkür ederim” diye konuştu.

“HARİKA İŞLER YAPIYORSUNUZ”

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ise, küçük öğrencilere “Harika işler yapıyorsunuz” sözleriyle seslenerek, “ Birçok konuda kardeşlik yapıyoruz. Ancak kitap kardeşliğinden daha güzeli yoktur diye düşünüyorum. Kitaba ulaşamayan, uzak kalan kardeşlerimize ben senin kardeşinim demek ne güzel. Bu örnek proje için Başkan Karadeniz ve ekibine teşekkür ederim” dedi.
Kaymakam Kaya, çocuklardan bir hafta içinde 100 sayfalık kitap okuma sözü isteyerek, kendisinin de okuyacağının sözünü verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz