Kimlik Bilgilerim Çalındı Hükümsüzdür.

0
91

Kimlik bilgilerin çalınması devlet büyüklerine komik gelmiş veya önemsenmemiş olabilir. Lakin bu durum seçimler için tehlike arz etmektedir. Seçmen bilgilerinin YSK dan yada YSK tarafından partilere gönderildikten sonra çalınmış olabileceğini Adalet Bakanı Bozdağ dile getirdi. Daha adli soruşturma açılıp açılmadığını bile bilmiyorum. Benim bilgisizliğime verin lütfen, diyelim ki açıldı, Soruşturma bitmeden hedef göstermek ne kadar doğru?

Diyelim soruşturma açılmadı. Delil olmadan bu açıklama Adalet Bakanlığının hedefi oniki den vurduğunun bir göstergesidir. Her iki durumda Rahmetle andığım siyaset literatürüne geçen Sayın Demirel’in sözü çok uygun düşecektir. Sayın Bozdağ bu açıklaması abesle iştigaldir.
Fakat bu bir gerçek ki Adalet bakanı düşüncesini şimdiden açıklamış oldu. Seçmen bilgilerini partilere verilmeyecek.
Adalet bakanı böyle bir açıklama yapmaya yetkili midir bilmiyorum, bu durumu hukukçulara havale ediyorum. Gerekli hukuki durumu başlatmaları gerekir.
Şu kesin ki bir sonraki seçimler tehlikede. Zaten seçimler üzerinde bir şaibe varken şimdi şaibe örtüsüne bürünen seçimlerle karşı karşıyayız.
Yeni anayasa daha demokratik daha özgür olacakmış. Şimdiki anayasayı zincire vurmayın yeter.
Unutmayın Amerika da her yere demokrasi, özgürlük diye girdi.Bu ülkelerin durumu ortada..
Aydınlık yarınlara…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz