Kayyım atanan maden şirketinde ücret eylemi

0
63

Zonguldak’ta, geçen hafta Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında kayyım atanan maden şirketinde çalışan 110 madenci, 3 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle Valilik binası önünde eylem yaptı.

Valilik merdivenlerinde oturarak bekleyen işçilerden 30 yaşındaki İsmail Keleş, iş verenin ücretlerini ödemediği için birçok madencinin geçim sıkıntısı çektiğini söyledi. Kayyım atanmasıyla birlikte ücretlerinin ödenip ödenmeyeceği konusunda kendilerine bir şey de söylenmediğini belirten Keleş, “Paralarımız yatana kadar çalışmayacağız. Aile bütünlüğümüz bozuldu. Ben maddi sorunlardan dolayı eşimle boşandım. Çocuklarıma para veremiyorum. Hep geçim sıkıntısı çekiyoruz. Birçok arkadaşımın durumu benim gibi” dedi. 41 yaşındaki Selahattin Çetinbalta ise işveren ile en son görüşmelerinde paralarının yatacağı sözünü aldıklarını, ardından ise şirkete kayyum atandığını söyleyerek, “Kayyum atanınca maaşlarımızı alamadık. Biz paramızı alıp işimize geri dönmek istiyoruz” dedi.

Valilik Özel Kalem Müdürü ile görüştürülen işçiler, daha sonra kayyım ile görüştürülmek üzere Emniyet’e ait servislerle şirkete götürüldü.

 

http://www.cumhuriyet.com.tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz