Kadınların Hep Yanında mısınız?

0
440

 

Atakent, Küçükçekmece’nin nüfusu yoğun mahallerinden biridir. Mahallede Atakent Kültür ve Sanat Merkezi çeşitli sanatsal faaliyetlerle mahalle halkına hizmet vermektedir. Özellikle kurslara Atakentli kadınlar yoğun ilgi göstermektedir. Mahalleye kültürel açıdan katkı sunan ve gerekli ehemmiyeti gösteren Küçükçekmece Belediye Başkanı Sayın Temel Karadeniz’e teşekkür ederiz lakin Şubat ayında meydana gelen tatsız olaydan dolayıda üzgünüz.  Kadınlar günü için mahalle muhtarı sayın Halime Totkanlı ”Türkiye’de Kadın Olmak ” temalı panel yapabilmek için salon talebinde bulundu. Talep  Küçükçekmece Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu tarafından ret edildi.

Kadınlar gününde mahallenin kadınlarına tahsis edilmemesinin çok önemli bir gerekçesi olsa gerek dedik ve durumu  Atakent muhtarı sayın Halime Totkanlı’ya sorduk; ”Kültür müdürümüzle karşılaştım ve konuyu aktardım, kendileri yerin o tarih de dolu olduğunu söyledi,ben de başka bir tarih de olur dedim, tamam hallederiz demesine rağmen bu gün yazılı olarak olumsuz cevap geldi. Bence talebimiz hiç okunmamış olacak ki; 8 mart tarihi olumsuz geldi, oysa ki  biz 8 Mart değil, 10 Mart için talepte bulunmuştuk.

Atakent kadın meclisi koordinasyon grubumuzla birlikte Kültür müdürümüze gittik ve neden ret edildiğini sorduk kendileri de o tarihlerde dolu olduğu cevabını verdi, 8 mart öncesi de olur sonrası da olur dedik,ayrıca bizler ayda bir gün olmak üzere kültür merkezimizden yer istiyoruz bizler mahalleli olarak sosyal etkinlikler yapmak istiyoruz.

Cevabı zaten olumsuz olarak tahmin ediyordum. Cevaba şaşırmadım. Nedeni ne gelince, 2015 yılında ”Kadına Şiddete Hayır” paneli yaptık ve yeri alana kadar gerçekten çok uğraştık. 2016 ‘da İyi ki doğdun Nazım dedik ve şiirlerle Nazım’ı anlattık, yeri uzun görüşmeler sonun da, etkinliğe 11 gün kala aldık ve kısa süren çalışmamızla etkinliğimizi yapmıştık.
Şimdi ben seçilmiş bir muhtar olarak soruyorum;
Bu kadar ön yargı neden?”

Kadınlarımızın yanında olun  Belediye Başkanımız Temel Karadeniz

Türkân Kebeci Şahin – Haberde İstanbul

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz