İstanbul Saadet Gıda önünde bildiri dağıtan Gıda-İş üyelerine saldırı

0
179

İstanbul’da bulunan Saadet Gıda önünde 1 Mayıs’a çağrı bildirisi dağıtan DİSK/Gıda-İş üyelerine patronun yakınları saldırdı

İstanbul Esenyurt’ta bulunan Saadet Gıda önünde 1 Mayıs’a çağrı bildirisi dağıtan DİSK/Gıda-İş üyelerine patronun yakınları saldırdı. Saldırı sendika üyeleri tarafından engellendi ve bildiri dağıtımına devam edildi.

Evrensel’in haberine göre, saldırıda Evrensel Muhabiri Eren Ergine de yaralandı. Saldırıyı püskürten Gıda İş üyeleri, “Sendika hakkımız engellenemez”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganlarıyla bildiri dağıtımına devam etti.

Saldırganlar hakkında şikayette bulunduklarını belirten Gıda-İş Genel Sekreteri Levent Gökçek, şunları söyledi.

Fabrika önünde halaylar, türküler ile bildiri dağıttığımız sırada işçilerin alkışlar ile destek vermesini hazmedemeyen patron temsilcileri taş ve sopalar ile saldırmıştır. Üyelerimizin kararlı duruşu sayesinde bildiri dağıtımına devam edilmiştir. Sendikaya üye olmak anayasal bir haktır ve sendikamız fabrika önlerinde kölece çalışma koşullarına mahkum edilmek istenen işçi arkadaşlarımıza örgütlenme çağrısı yapmaya devam edecektir.

Sendika.Org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz