HEPSİBURADA.COM “EN COOL E-TİCARET SİTESİ” SEÇİLDİ

0
189

Türkiye’nin en büyük online alışveriş platformu hepsiburada.com, tüketici araştırmalarında başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Marketing Türkiye dergisi için Roamler Türkiye’nin gerçekleştirdiği “Cool Markalar” araştırmasında, sunduğu yaşam tarzıyla hedef kitlenin gönlüne girmeyi başaran markalar belirlenirken, hepsiburada.com genç tüketiciler tarafından “En Cool E-ticaret” sitesi seçildi.

Hepsiburada.com, tüketicilere sunduğu yenilikçi online alışveriş deneyimi ile bugüne kadar aldığı pek çok ödül ve başarının yanına bir yenisini daha ekledi. Yaptığı piyasa araştırmalarıyla bilinen Roamler Türkiye’nin, Marketing Türkiye dergisi için bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği “Cool Markalar” araştırmasında, hepsiburada.com “En Cool E-ticaret” sitesi seçildi.

“En havalı” markalar

Teknolojinin yön verdiği popüler kültürde, gençlerin havalı bir şeyi tanımlamak için kullandığı “cool” kavramı tüketici-marka ilişkisinde de sıklıkla kullanıldığı için araştırmaya adını verdi. Araştırmada, sunduğu yaşam tarzıyla hedef kitlenin gönlüne girmeyi başaran markalar belirlenirken, hepsiburada.com da gençlerin “en havalı” bulduğu ünlü markalar arasında yerini aldı. Roamler Türkiye’nin mobil uygulaması üzerinde gerçekleşen araştırmaya 500 kullanıcı katıldı. Katılımcıların yüzde 83’ünü 15-34 yaşları arasında kullanıcılar oluşturdu.

Hepsiburada.com Pazarlama Grup Başkanı Özgür Doğan: “Aylık 52 milyon ziyaret sayısı ile sektörün en büyük markasıyız”

Araştırma sonucunu değerlendiren Hepsiburada.com Pazarlama Grup Başkanı Özgür Doğan, hepsiburada.com’un yaşattığı yeni nesil alışveriş deneyimiyle tüketicilerin hayatında önemli bir yer edindiğini belirterek şunları söyledi: “Hepsiburada.com olarak aylık 52 milyondan fazla ziyaret sayısı ile e-ticaret sektörünün en büyük markasıyız. Tüketicilere 30 farklı kategoride, 2 milyondan fazla ürün sunuyoruz. Ürün zenginliğimizi müşteri deneyimini iyileştiren, yeni teknolojiler ve hizmetlerle pekiştiriyoruz. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için her gün neyi daha iyi ve farklı yapabiliriz, diye düşünüyoruz.”

“Müşterilere fayda sağlıyoruz”

Hepsiburada.com’un müşteriler için fayda sağladığını vurgulayan Özgür Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Müşterilerin kredi kartı bilgilerini tekrar girmeden alışveriş yapmalarına imkân tanıyan ‘tek tıkla güvenli alışveriş’ hizmeti, mobil alışveriş imkânı, belirli ürünlerde sunduğumuz bedava kargo avantajı, aynı gün teslimat servisi, tavsiye motoru, taksit seçeneği gibi özelliklerimiz ve kampanyalarımızla müşterilerin gönlünü kazandığımız için mutluyuz. Hepsiburada.com’un stratejisinin odak noktasında müşteriler yer alıyor. Yönümüzü müşterilerin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda belirliyoruz. Bu tür araştırmalara da müşterilerin sesini yansıttığı için çok değer veriyoruz. E-ticaret sektörünün yaygınlaşmasında önemli bir rolü olan genç tüketicilere yönelik pek çok çalışma yapıyoruz. Bu açıdan bakıldığında gençler tarafından “en cool” marka seçilmek oldukça sevindirici.”

Özgür Doğan, hepsiburada.com olarak 2016 yılına kadar “Lovemark” ve “Superbrands” da dahil olmak üzere toplam 30 ödül aldıklarını, tüketicilerin desteğiyle e-ticaret sektörünü büyütmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz