PYD&RAKKA&IŞID&ABD&INGILTERE….

0
34

PYD&RAKKA&IŞID&ABD&INGILTERE….

Siz PYD eşkıyalarının, Rakka’yı IŞID’le savaşarak ele geçirdiğini mi sanıyorsunuz?

Peki, siz ABD ve Ingiltere tarafından; en az 250 IŞID eşkıyası ile 4000 civarı eşkıya ailesinin Rakka’dan tahliye edildiğini ve tahliye edilen ruh hastalarının bir kısmının da Türkiye’ye geldiğini biliyor musunuz?

Daha önce, Idlip Harekatı’nın başladığı gün uyarmıştık.

Demiştik ki; “Idlip operasyonu Türkiye’ye önemli kazanım ve avantajlar sağlayacak akıllıca bir hamle değildir!

Bu operasyon daha çok Rusya’nın isteği üzerine, Rusya’yı memnun etme operasyonudur.

Kuvvetle muhtemeldir ki, bu operasyon: Halep başta olmak üzere, Suriye’nin diğer bölgelerinden Idlib’e toparlanmış olan IŞID’in ruh ikizi ruh hastalarının Türkiye’ye mülteci kılığı altında sokulması ile sonuçlanacaktır.

Bu da başımızdaki belayı büyütmek demektir!

Eğer Türkiye, kendi bekasını korumak, kendi sınırlarını garanti altına almak ve bölücü Kürt koridorunun önünü kesmek ve ayrıca Türkmendağı’nı güvenlik altına almak istiyorsa o zaman hedefi Afrin olmalıydı”.

Idlip’te şimdiye kadar tek bir kurşun dahi atılmamış olması ve ortalıkta fırtına öncesine benzer garip bir sessizliğin hüküm sürmesi endişelerimizin ve uyarılarımızın yersiz olmadığını ortaya koyar niteliktedir.

Peki ya siz, Idlip’te de Rakka’dakine benzer bir kirli tezgahın uygulanarak, yine birçok ruh hastasının ülkemize getirilmeyeceğinden emin olabilir misiniz?

Iki gün önce Irak-Iran sınırındaki bölgede yıkıcı bir deprem olayı meydana geldi! Evet bu depremin zamanı ve yeri gerçekten düşündürücüdür. Güçlü bir HAARP şüphesi ve keskin bir sinyal harekatı kokusu da vardır. Olay bu varsayım üzerinden değerlendirildiğinde; sanki ABD tarafından, Irak ve Iran üzerinden Rusya’ya yazılmış bir mektup gibidir.

Işin bu yönü başka tabii, biz şimdi gelelim madalyonun ülkemizi ilgilendiren yüzüne… Bu üzücü deprem olayından sonra Kuzey Irak’ta sadece 7 kişi ölmüş ve görünüşe göre de 5-10 bina yıkılmıştır. Fakat buna karşın, Iran’da çok daha büyük bir yıkım meydana gelmiş ve şimdilik kaydıyla 400 civarı insan hayatını kaybetmiştir. Işin ilginç yanı ise, esas yıkım Iran’da olmasına rağmen Türkiye’nin tam 50 tırlık yardım konvoyunu Iran’a değil de Barzani’ye göndermiş olmasıdır. Buna ne diyeceksiniz?

Tamam bu insani bir durum. Ama sadede gelelim,Türk Hükümeti’nin Barzani aşkının bittiği söylenebilir mi?

Peki, Amerika Barzani’den veya Irak’ı ve Türkiye’yi bölüp parçalama sevdasından vazgeçmiş midir?

Öyle düşünüyorsanız biliniz ki, büyük bir gaflet içerisindesiniz!

Çünkü, ABD Senatosu geçtiğimiz günlerde, ülkenin 2018 Savunma Bütçesini kabul etti. Buna göre ABD; 36 bin kişilik peşmerge gücünü ayakta tutabilmek için, hiçbir kayda, karşılığa ve şarta bağlı olmaksızın, 2018 yılında Barzani eşkıyalarına tam 365 milyon dolar ödeyecek! Yapmayı planladığı silah yardımları da cabası!

Üstelik Türkiye’ye bir tane tabancayı bile parasıyla dahi vermezken…

Diyeceksiniz ki, Ingiltere bu işin neresinde? Neresinde olacak, her zaman olduğu gibi tam da beyninde ve karargahındadır.

Yani sizin anlayacağınız, BOP/Bizans Projesi tıkır tıkır işlemeye devam ediyor!

Bakmayın siz bazı kaba gürültülere, üstelik Eş Başkanları da hala görevdedir!

CEVAP VER