Hamlet

0
70

Bu haftaki ikinci rotamız “Hamlet” oyunu için Üsküdar Tekel Sahnesi‘ne çevrildi. İlk kez yolumuzun düştüğü eski bir fabrika olan bu taş bina, eski fabrika makinaları ile tarihi bir müze havası yaratıyordu.

Oyuna dakikalar kala çaylarımızı yudumlarken Hamlet Bülent Emin Yarar bizi güler yüzü ve sıcak selamlaması ile karşıladı. Oyun öncesi kısa bir sohbet edip, kendisini sahneye uğurladık. Bizler yerlerimizi aldığımızda kafamızda bir soru vardı: Tek kişilik Hamlet nasıl olacaktı?

“Hamlet” oyununu birkaç kez farklı oyuncuların performanslarıyla izlemiştik. Bu kez farklı bir Hamlet izleyecektik. Usta oyuncu Bülent Emin Yarar, tek kişilik performansı ile “Hamlet tek kişi tarafından oynanır mı?” düşüncemizi muhteşem oyunculuğu ile sahneden cevabını verdi. Oyundaki bütün karakterleri kendinde toplayıp, sırasıyla Kral, baba, anne, yaşlı adam ve diğerleriyle toplam 7 karakteri başarıyla sahneye taşıdı.

Sahne önü ve arkasında emeği geçen herkesi başta Bülent Emin Yarar’ı kutluyoruz. Bülent Emin Yarar’ın bu tek kişilik Hamlet’ini izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

CEVAP VER