Halk Oylaması Ve Yeni Bir Parti

0
153

On iki gün sonra ülke olarak bir halk oylamasına gidiyoruz. Tüm siyasiler sahaya indi. Konuşmalar, mitingler, toplantılar, paneller ve  hiddetli söylemler ile her gün yazılı ve görsel basında yer almaktalar.  Bu anayasa değişikliği ile başkanlık sistemine evet veya hayır diyeceğiz. ‘Hayır ’ diyenler terörist ilan edidi, ‘Evet’ diyenler denize döküldü. Siyasilerin  kin, nefret söylemleri topluma bu şekilde yansımıyor.  Siyasiler  sizler en ağı hitaplarla konuşup yargılasanızda bir birinizi günün sonunda oturup meclisin cafeteryasında yada salonlarınde birlikte çay ve kahvelerinizi yudumluyorsunuz kırk yıllık dost gibi kahkahalarla yada maaş, emeklilik, ikramiye yada ödenekleriniz söz konusu olduğunda milliyetçi, sağcı, solcusun demeden elleriniz birlik olup havaya kaldırıyorsunuz.  Bizler ise sizin bu söylemlerinize inanarak birbirimizi ötekileştiriyoruz. Aramıza hırsın kini, öfkesi giriyor. Allah dan nifak tohumlarınız toplumun tabanında filizlenemiyor. Halkımız sizden daha duyarlı, daha hassas ve daha hoş görülü. Atmayın bu nifak içeren tohumları,  Maazallah biri olsun tutunursa toprağa,  işte o zaman çırpınışlarınız fayda vermez. Kontrol edemediğiniz gücün sonuçları ülkemiz için ağır olur.

Ey Halkım,  Sen İstanbul ve Ankara’ da Türk bayrağının yanında  göndere çekilen, Kerkük’de Türkçe’yi yasaklayan Barzani’ye; On Sekiz  adamızdaki Yunan bayrağına asılmasına izin verildiği için ses ver . Senin gibi olan diğerine ötekileşme.

***

Gelelim merkez sağ misyonunu üstlenen AK Partiye; Bir önceki dönmlerde görev alan bakanları başkan yardımcılarını ve eski kurucuları halk oylaması için göreve sahaya çağırdılar. Abdullah Gül Kayseri mitingine katılmadı, Bülent Arınç ve diğer kurucular toplantıya katıldı ama sahada aktif değiller. Davut Güloğlu ise toplantıyada katılmadı.Durum böyle olunca parti içinde yeni parti kurulmasının sinyalleri halk oylaması sonunda devreye girecek. Eski sağ siyasi partilerde de hareketlenmeler var. Kurulacak yeni sağ partiler demek Akp’nin oy oranın düşmesi anlamına gelecek. Acaba bu yüzden mi Başbakan Binali Yıldırım sürekli Koalisyon hükumetleri diyor, ne dersiniz?

Belikde kuranlar misyonunu tamamladığını düşünüyorlardır.

Türkân Kebeci Şahin

 

..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz