Eşofman Zinadan Suçlu Bulundu, Öğretmen Görevine Döndü

0
133

Beden eğitimi diye bir ders var okullarımızda. Peki bu ders ne işe yarar? Biliyorum soru saçma olsa da çok basit tanımıyla; Beden Eğitimi çok eski zamanlardan bugüne kadar, her zaman insanlar için önemli sayılan, insanların fiziksel ve ruhsal gelişimleri için çok faydalı aktiviteler olarak açıklayabiliriz.

Yararlarına gelelim;

  • Günlük hayatlarında fiziksel aktivite ve spor yapmayı adet haline getirmiş insanlar, çok daha dinç ve sağlıklı olurlar. Birçok hastalığın sebebi hareketsiz yaşamdan kaynaklanmaktadır. Çağımızın hastalığı olan ”obezite” nin en büyük sebebi hareketsizliktir.
  • Spor yapan insanlar 60 yaşına geldiklerinde bile, diğer yaşıtlarına göre daha mutlu ve sağlıklıdır. Yaşlanmaktan kaynaklanan birçok hastalık onlara uğramaz bile.

 

Kalp ve damar hastalıkları, yüksek tansiyon ve şeker hastalığına yakalanma riskleri çok daha azdır.

Beden eğitiminde yada spor yaparken genel olarak eşofman tercih edilir. Konya’da sosyal medya hesabından beden eğitimi dersinde eşofman giyen öğrencilerin zina yaptığı iması içeren mesajlar paylaşan Ayşe Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görevli felsefe öğretmeni Ercan Harmancı açığa alınmıştı. Açığa alınan Ercan Harmancı ne demişti bir hatırlayalım,

“-Beden eğitimi değil, bedeni şeytana hazırlama eğitimi

-Kız öğrencilerin giydiği eşofman onları çıplak yapar

-Okullarda zina yapılmıyor mu? Evet, göz, kulak, dil ve el zinası yok diyen ya Muhammed Aleyhisselam dininden haberi yok. Ya da bundan zevk alan zevk perestler

-Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor… Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir…”

Bu açıklamalara destek hemen Konya Meram Ahmet Naci Gücüyener İlkokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ahmet Fatih Kap; “Hocam sen halkı söyledin, biz şahidiz. Ben bir meslek dersleri öğretmeniyim, kızların vücut hatlarını gösterecek şekilde giyinmelerinin zinaya davet olduğunu aynen söylüyorum. Kuran talebesi olan herkes böyle düşünür, böyle söyler. Buradan yetkililere söylüyorum, bu yüzden soruşturma açacaklarsa bana açsınlar” ifadelerini kullanarak Ercan Harmancı’nın imam hatipli kızlara hakaretine destek çıkmıştı.

Açığa alınan bu öğretmene ne oldu derseniz.

Meram Kaymakamlığının onayı ile görevine geri döndü ve ilkokuldaki derslerine girmeye başladı.

Olay anında tepkileri bastırmak için görevden alınarak olayın büyümesini engelleyerek halkın tepkisi önleniyor. Bir süre sonra olay etkisini kaybedince tekrar iade-i itibar ediyorlar.

Haberde İstanbul

CEVAP VER