ERKEKLER NEDEN YOK?

0
71

ERKEKLER NEDEN YOK?

Tasarı Komisyona geri çekildi. Evet şimdilik bir yanlıştan dönüldüğünü görmekteyiz lakin Başbakan açıklamasında bazı noktalar dikkat çekici.Bazı satır başlıkları-

1. “Bu değişikliği bilemeyen gençler 17-18 yaşından önce evlilik yapıyor. O evlilikten çocuklar yapınca, o çocukların nüfusa kaydı esnasında bunun suç olduğunu öğreniyor. Böylece erkek ceza evine gidiyor, kadın çocuklarla ortada kalıyor. Yani gençlerin yaptığı bu evliliğin bedelini çocuklar ödüyor. Özellikle bu toplumda bilindiğinden daha derin kanayan bir yaradır.

** İşte burada halkın aklından endişe edildiğini düşünüyorum, bu gün iletişim çağında en ücra kasabalar da bile internet ulaşımı var ve istenilen bilgiye ulaşılıyor. Yapılan bu evlilik demek ki resmi değil, resmi olsa haberi olurdu. Aile izni gerekli olan bir durum.

2. ”Neyse birden bire kıyamet koptu. Neymiş efendim tecavüzcüye afmış. Böyle bir şey yok, bizim amacımız bu mağduriyeti gidermek.
Muhalefet partilerine uzlaşma çağrıları yaptık ve buyrun teklifiniz varsa getirin böylece kanayan yara ortadan kalksın dedik. Ne yazık ki bu çağrımız gerektiği gibi kabul görmediği gibi bunu bir siyasi rant olarak kullanma yolunu tercih edip çok önemli bir sorunu ıskaladılar. Bu yönde toplumda da bir kafa karışıklığı oluşturmayı kısmen başardılar. Gerek toplumdaki mutabakatın sağlanması, gerek Cumhurbaşkanımızın ‘geniş mutabakat sağlansın’ tavsiyesi doğrultusunda Meclis’teki tasarıyı komisyona alıyoruz.”

**Sadece Muhalefet partileri değil STK lar ve geniş halk kitlesi katıldı.Kafa karışıklığı değil net kararın sonucuydu tüm yapılan eylemler. Fakat görünen o ki Cumhurbaşkanı emir vermiş.

3.” 3 bin 800 bu şekilde vaka var. Bu şekilde çocuklar baba şefkatinden yoksun olarak büyümek zorunda kalıyor. Annelerinin bütün yık sırtında.”

**Bu açıklama esef verici. Başbakan bu veriye ne der bilmiyorum 2015 yılında öldürülen kadın 414 ve 2016 da bu oranda hızlı artış var. Peki annesiz, anne şefkatinden mahrum kalan çocuklar ne olacak? Yeri gelince bir kadın çocuğuna hem anne hem baba olmasını bilir. Ama bir babanın anne olması zor. Tabi olan babaları tenzih ediyorum.
Umarım bu geri çekme olayı bir taktik olup bir oldu bittiye getirmezler. Başörtü, türban eylemlerinde kadınlardan daha çok erkekler bağırıyordu, neden şimdi erkekler meydanlara inip kızlarınızı, bacılarınızı savunmuyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz