Engelleri Kaldırın! Engelli öğrencilere el işi ve resim eğitimi veriliyor

0
47

Büyükçekmece Belediyesi Engelli Eğitim ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde eğitimlerini sürdüren engelli öğrencilere el becerilerini ve yeteneklerini geliştirici eğitimler veriliyor.

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Osman Hamdi Sanat Merkezi eğitmenlerinden Aysel Koçak ve hayatını engelli öğrencilerin eğitimine adayan Ayşe Yücetürk, merkezdeki engelli öğrencilerle tek tek ilgileniyor.

Kendilerine güvenleri artıyor

Büyükçekmece Belediyesi Engelli Eğitim ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde eğitimlerini sürdüren engelli öğrencilere el becerilerini ve yeteneklerini geliştirici eğitimler veren Koçak ve Yücetürk, öğrencilerin kendilerine olan güven duygularını arttırıcı eğitimler de veriyor.

“Engelleri kaldırmaya devam edeceğiz”

Büyükçekmece Belediyesi Engelli Eğitim ve Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, engelli vatandaşlarımızın toplumun ayrılmaz parçaları olduklarını ifade ederek; “Engelli çocuklarımızın sosyal yaşamda da var olmaları, kendilerini her alanda özgürce ifade edebilmeleri için belediye olarak önlerindeki tüm engelleri kaldırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER