CHP Yeni İlçe Başkanı Zeynep Babacan Görevi Devraldı

0
110

CHP Maltepe İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresi’nde yapılan seçimler sonrasında ilçe başkanı olarak seçilen Zeynep Babacan, İlçe binasında düzenlenen bir program ile görevi eski ilçe Başkanı Savaş Eroğlu’ndan devraldı. 

Katılımın oldukça yüksek olduğu programda Babacan’ı kongrede başkan adayı olarak çıkan adaylardan Lütfü Binici, Engin Özkan yalnız bırakmadı.

Savaş Eroğlu görevi Zeynep Babacana devrederken yaptığı konuşmada daha önce aynı yönetimde birlikte çalıştığı Babacan için CHP ilçe örgütüne verdiği hizmetleri anlatırken “Başkanımızla uzun süre birlikte çalışmış olmanın gururunu yaşıyorum. Kendisi partimiz için gecesini gündüzüne katarak çalıştı.Bundan sonrada Kendisinin deneyimlerinden yeni ilçe başkanı olarak her zaman yararlanacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’ni başta Maltepe olmak üzere Türkiye genelinde hakettiği yerlere taşıyana kadar gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi

Savaş Eroğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye gelen yeni İlçe Başkanı Zeynap Babacan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Şu anda tarifi mümkün olmayan inanılmaz duygular yaşıyorum. Beni bu göreve layık gören siz değerli Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe örgütüne sonsuz teşekkür ediyorum. Burada bu anı benimle paylaştığınız için mutlu, gururlu ve onurluyum. Bu yolda birlikte çalıştığım tüm dostlarıma teşekkürü borç bilirim. En kısa zamanda da şu mikrofona alışmayı umuyorum. Bugüne kadar işin mutfağında olan bir kişi olduğum için çok heyecan verici bir duygu. Benim misyon olarak yüklenmek istediğim, birlik bütünlük ve büyümeyle birlikte ürütmek. İlçede siyaseti yapmak ve bunları dışarıda anlatabilmek. Benim tek derdim bu. Birlikte listeden çıktığım tüm arkadaşlarımla yan yanayız.

Kongre süreci bitti. Benim en ufak bir sitemim yok. Sadece şunu ifade etmek istiyorum, Türkiye’de bir kadın olmak birde ağaç olmak çok zor. Bu rekabet bizler arasında, her zaman kazanan partimiz. Aday olan arkadaşlarımla birlikte bu yolu yürüyeceğiz. Güveniniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Ben bu işe samimiyet ve yürekle girdim. Bana yardımcı olmanızı ve her türlü fikre ve projeye açık olduğumu bilmenizi istiyorum. Yönetim kurulumla birlikte dikkat edeceğim hususlardan birisi parti içi kültür ve disiplin. Burada yeni bir ekip ve yeni bir anlayışla partiyi iktidara taşıyacak bir yöntemle devam edeceğimize dair sizlere söz veriyorum” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz