BİRAZ DİKEN OLUN!!

0
52
Bir ülke hayal edin, güllük gülistanlık gösterilen bir ülke. Gösterilen diyorum çünkü içinde yaşayanların sıkıntılar çektiği, taraf olmak zorunda bırakıldığı,terör yüzünden geçmişlerini bırakıp göç eden, evlatlarını toprağa veren analar ve patlayan bombalar.
Daha halkın çektiği ekonomik sıkıntılara hiç değinmeyeceğim, kadınların ve çocukların yaşadığı cinsel tacizler, tecavüzlere,sokak ortasında acımadan öldürülmelerine ve yaşadıkları dayak olayları, iş kazalarında ki ölümlere, bir yandan malı götürenlerden de bahsetmeyeceğim. Size tek bir şeyden bahsedeceğim işte o zaman sizde diyeceksiniz bu ülke güllük gülistanlık.
Ülkenin güney sınırında Kilis diye bir yer var. Bu ile füzeler, roketler atılıyor ve 21 can kaybı var. Bir tanesi ise içinizi sızlatır, bahçede oyun oynayan çocuğa gökyüzünden uçurtma sandığı roket isabet ediyor. Çocuk bu, nereden bilsin roketi,  füzeyi görünce uçan bir cisim gördüğü için ne sevinmiştir. Sevinci anasının feryadı ile yankılıyor gökyüzüne.
İşte tüm bu yaşanan olaylara devlet ses çıkarmıyor ve önlem almıyor. Duruma çare olması için Kilis Baro Başkanı, Sanayi Odası Başkanı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı bir araya gelerek acele
edin ölüyoruz diye gazeteye ilan veriyor
.
İşte bu son olay bize gösteriyor ki biz güllük gülistanlık bir ülkede yaşıyoruz..
Uyanın artık, ülke güllük gülistanlık..
Biraz diken olun.. KİLİS ÖLÜYOR..
Türkân Kebeci

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz