BİR EYYY DE GENEL MÜDÜRE

0
177

Denk bütçeyle bıraktığın kuruma, yeniden görev tevdi edilen, genel müdüre sesleniyorum. Sayın genel müdürüm, görevi bıraktığınız 2011 yılından beri, Çay Kur sosyalist sistemle bile görünmeyen kapalı bir şekilde ne geliri ne gideri ne üretilen kuru çay ne satılan kuru çaydan bi haber olan bu üreticiye şeffaf olarak bilgi vermenizi bekliyoruz. Özellik le irili ufaklı 200‘e yakın ülkeye gidilip ihracat yapılacağı söylenen ülkelere ne kadar ihracat yapıldı. Yaklaşık eski parayla 2 katrilyona dayanan borç un nedenlerini, niçinlerini açıklamanızı bekliyoruz.

Sayın müdür, Görünen odur ki çay taş adı altın da çay pazarlama şirketi çökmüş durumda, bölge bayileri, hantallaşmış CAY KUR çayı artık ülkemiz de satılan çay piyasanın % 50’sinin altına düştüğü rakamlarla görünüyor. Siz hem diş ticaret ve hem iç piyasa direktörleriyle çalışmayın düşünüyor musunuz? Sizden sonra yapımına başlanan sonrada mizah konusuna dönüşen paketleme fabrikasının inşaat elektrik ve proje direktörleri ile çalışmayı düşünüyor musunuz? Bunların cevabını bekliyorum Sayın Genel müdürüm. Sayın müdürüm: Gelir gelmez bazı beyanatlarda bulundunuz , Size cevap veren görsel ve yazılı basın olmadığından ,bildiğim kadar arz edeyim, yanlışsam da özür dileyerek sizin açıklamalarınızı köşemde yayınlayacağım. Müdür bey : Bu ülkede kuru çay rekoltesi iç piyasada yetiyor, lakın organik çaya geçildiğin de rekolte haliyle düşecek yetmeyen kuru çay için ithal çay mı alacaksınız. Maliyet organik çay da yükselecek zaten piyasayı kaybeden cay kur çayı nereye satacaksınız. Sakın ihraç edilecek Yurt dışına satacam demeyin. Hemşin deki fabrikanın ambarları dolu 14 bin ton çay var ,değil ihraç yurt için de sadece 5 ton satıldı .Bayilerde kampanyalarla elinden çıkarmaya çalışıyor. Müdürüm uçak uçan, araç gecen yerde organik çay olur mu? Bütün cay arazileri yol kenarların da. Sizlerden sadece iyi tarım yapalımı duymak istiyoruz. Toprağımızı, büyüme, besleme, tat alma şekilde gübrelemeden önce çapalamayı üreticilere zorlamada gerekse yaptırmalısınız.

Müdürüm, Organik söylemin de bulunmayınız 50 yıldır bu şehrin aileleri, eşlerinin yanın da çocuklarını büyütüyor ,eğer organik işi çıkarsa cay üretimi biter ki Rizeliyi yine gurbete çıkarırsınız. Çöken, biten, iflasa getirilen bu kurumu, ayağa kaldırınız diye devlet büyükleri tarafından size görev tevdi etti , siz de top dan kaçmayınız.. Müdürüm Rizespor‘u, Çay kur’u ve Rize şehrinin marka olması arzusunda olduğunuzu açıkladınız, Rize spor 81 il in olduğu Süper lig de 9 il takımın dan biri yani marka, Bir bardak çay verir misin söyleyen ülkemizdeki her insanın Çay kur çayı aklına gelir yani marka. 1 Cumhurbaşkanı, 1 Devlet Başkanı , 2 Başbakan çıkaran bu il ultra marka sayın müdürüm, bu il insani sizden ekibini kurduktan sonra devrim niteliğinde kararlar icraatlar bekliyor. Müdürüm , sizleri bu il insani seviyor, sizlerde yıllarca görev yaptığınız bu ilde mutlak başarı getiren icraatlar yapmanızı bekliyor. Allah yardımcın olsun,

SAYGILARIMLA

Bayram Arif TURAN

CEVAP VER