BEN CUMHURİYET KADINIYIM!

0
71

NUR’DAN SATIRLAR

Değerli ‘’Haberde İstanbul’’ okurlarım,

Çok önemli ve kıymetli bir aydayız; 6 Ekim’de İstanbul’umuzun kurtuluşunu kutladık. 29 Ekim’de ise büyük coşku ve heyecanla Cumhuriyet’imizin kuruluşunu kutlayacağız.

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onca savaş, verilen şehitler ve akıtılan kanlarımızdan sonra29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’i kurdu. Cumhuriyet adı, en güzel milli bayram oldu. Adına resmi geçitler de düzenlenen, pencereleri bayraklarla donanmış okullarda farklı etkinliklerle coşkuyla kutlanan, adına balolar düzenlenen, danslar edilen, marşlar, şiirler okunan bayramımız…

Bu şanlı bayramı bize armağan eden büyük insan Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Cumhuriyet’i sağlam, güçlü ve insani değerler üzerine oturtarak ilelebet payidar kalmasını gaye edinmiş ve bunu da gençlerimize aşılayarak başarmış, büyüklüğü tüm dünyaca kabul edilmiş bir lider. Bugün, sadece Türkiye’de değil, birçok ülkede ulu önderimizin adı saygıyla anılıyor, büstleri dikiliyor, sözleri biliniyor, okullarda örnek gösteriliyor. Biz Türk ulusuna düşen görev de Ata’mızdan bize kalan bu kıymetli mirası korumak, çocuklarımızın da sahip çıkmalarını sağlamak.

Evet, Cumhuriyet Bayramımız geçmişten bugüne kadar YAŞADI, YAŞANDI, YAŞATILDI ve GELECEKTE DE YAŞATILMAYA DEVAM EDECEK. Hiçbir güç Cumhuriyetimizi yıkamaz, çünkü Türk milletinin kanlarıyla can buldu, Türk ulusunu tek yürekte tuttu.

Sen çok yaşa CUMHURİYETİM, ilelebet payidar ol!

Hepimizin 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU VE DAİM OLSUN efendim.

Bir sonraki randevumuza kadar İstanbul’da hoşça kalınız…

 

Ayşe Nurdan GÖZEN

CEVAP VER