BAŞKAN KARADENİZ, YAŞLILARLA BULUŞTU

0
78

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Yaşlılar Haftası dolayısıyla ilçedeki yaşlıları Küçükçekmece Nikah Sarayı’ndaki kahvaltıda ağırladı.
Programa, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, AK Parti İstanbul İl Yaşlılar Komisyon Başkanı Kamil Çakır, Küçükçekmece AK Parti İlçe Yaşlılar Komisyon Başkanı Bahriye Öztekin ile birlikte ilçedeki yaşlı vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

 

“SİZLERE HİZMET ETMEKTEN ŞEREF DUYUYORUZ”

 

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya yaptığı konuşmada, “Nüfus olarak İstanbul’un en kalabalık 2. ilçesiyiz. Küçükçekmece sürekli olarak büyümeye devam ediyor. Sizler eski Küçükçekmece’yi iyi biliyorsunuz. Küçükçekmece şehrin merkezi’nde metropol haline geldi. Bunun en yakın tanığı sizlersiniz. Sizlere hizmet etmekten şeref duyuyorum” diye konuştu.

 

“HER DAİM DUALARINIZA TALİBİZ’’

 

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de yaptığı konuşmada, “Bugünlerimizi sizin dualarınıza borçluyuz. Rabbim o dualarınıza layık işler yapmamızı nasip etsin inşallah. Aynı zamanda şehitler haftasındayız. Biliyoruz ki dönmemek üzere çocuklarını Çanakkale’ye gönderen anneler, babalar vardı. Ben bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anarken, şehit annelerimizin babalarımızın ellerinden öpüyorum. Çocuklarını şehit olmaya gönderdiler. Şehit olan çocuklarının arkasından vakur duruşlarıyla vatan sağ olsun diyen annelerin babaların da ellerinden öpüyorum. Allah cümlesinden razı olsun. Sizler başımızın tacısınız. Sizin o kimsenin duymadığı zamanlarda dudaklarınızdan dökülen dualarınız ve göz yaşlarınızın, ülkemizi birçok felaketten koruduğunu biliyoruz. Rabbim hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler versin’’ dedi.

“BU ÜLKENİN TARİHİNE ŞAHİTLİK EDEN İNSANLARSINIZ’’

 

AK Parti İstanbul İl Yaşlılar Komisyon Başkanı Kamil Çakır ise yaptığı konuşmada yaşlılığın önemine dikkat çekerek,  “18 Mart’tan 15 Temmuz’ a bu ülkede çok şeyler yaşadık ve gördük. Bunların birçoğuna siz şahitsiniz. Acısıyla tatlısıyla tarihe iz bırakan eylemleri ve söylemleri ile yaşadığımız bugünler, geleceğe daha güzel adımlarla yürüyebilmek adına ders alacağımız günler olmalıdır’’ dedi.

 

Program sonunda Başkan Karadeniz, protokol üyelerine ve Yaşlılar Hizmet Birimi’nde görev yapan  personeller Mücevher Akyar ile Ayşegül Albayrak’a özverili çalışmalarından dolayı çiçek takdim etti. Yaşlılara, günün anısına hediyeler dağıtıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz