Basına Çirkin Davranış

0
98

Geçtiğimiz günlerde Belediye Basın ve halkla ilişkiler müdürünün bir bayan gazeteciye cirkin bir şekilde davranması son zamanalarda belediyelerin gazeteciler üzerinde kurmaya çalıştığı baskı ve basın özgürlüğüne karşı yapılanları bir daha gözler önüne serdi.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Üsküdar Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ünün organize ettiği toplantıyla ilgili haber yapan gazeteciyi makamına çağıran Üsküdar Belediyesi basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil İbrahim İzgi sen nasıl böyle bir haber yaparsın santajcı çık dışarı deyip masasını yumrukladı.

 “Düşündüren Görüntü” haberi ile ilgili olarak Üsküdar Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil İbrahim İzgi, Nimet Kartal’la görüşme talebinde bulundu. Makamında yapılan görüşmede İzgi, masaya vurarak tehditler savurarak, “Şantajcı, çık dışarıya” diyerek, çirkin kelimeler kullandı.

Basın özgürlüğünün tartışıldığı son günlerde gazeteciye karşı baskının belediyeler düzeyien kadar inmesi oldukça düşündürücü, halkın ve gazetecilerin verdiği vergilerle maaşların alan memurların hesap  vermesi gerekirken zor şartlarda görevini yapma çabası içinde olan basın mensuplarını makamına çağırıp birde hakaret etmesi kabul edilemez bir davranıştır.Üsküdar Belediyesi basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil İbrahim İzgi’ yi şiddetle kınıyor, sayın belediye başkanını göreve davet ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz