Atakent’te Öğretmenler Gününde Kitap Okuma Eylemi

0
98

Atakent Bilimsel Laik Eğitim Platformu Öğretmenler gününde sessiz bir eyleme imza attı. Öğretmen ve velilerin katılımıyla kurulan platform 25 Kasım saat 15.00 de Atakent Ali İsmail Korkmaz parkında öğretmen Halil Serkan Öz anısına mahalle sakinleri ile bir arya geldi. Kitap okuyoruz, kitabını al sende gel diyerek yola çıkan platform eğitime dokunma sloganı dikkat çekiciydi.

 

Her yaştan insanların katıldığı etkinlik günün önemini anlatan konuşma ile  başladı. ‘ Bilimsellikten uzaklaşan eğitim sisteminin sakıncaları, performans uygulaması ile öğrencisinden öğretmenine not verdirerek öğretmenin etkisizleştirilmesi ve eğitimin içinin boşaltılmasına dikkat çekildi. Öğrenci veya veliler tarafından darp edilen öğretmenlerin durumu, eğitimin bilimsel, laik ve kamusal olma taleplerini seslendirmek için bir araya gelindiğine değinildi’.

Yalova valisi tarafından öğrencilerin gözü önünde hakarete uğradığı ve sınıftan kovulduğu için yüreği bu durumu kaldıramayıp kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Halil Serkan Öz öğretmenin anısına düzenlenmesi de günün önemi açısından da çok önemliydi.

Etkinlikte ‘Öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez, öğretmen el açmaz. Ders verir’ diyen  Fakir Baykurt’un öğrencileri Nuriye ve Semih öğretmenlerde unutulmadı.

 

Haberde İstanbul

CEVAP VER