ASKERİ ÖĞRENCİLERE İTİBARLARINI İADE EDECEK MİSİNİZ?

0
89

 

2009’DAN BERİ OKULU BIRAKAN VE

ATILAN ASKERİ ÖĞRENCİ SAYISI NEDİR?

 

ASKERİ OKULLARDAN ATILAN ÖĞRENCİ SAYISI NEDİR?

15 Temmuz darbe girişimiyle gün yüzüne çıkan Türk Silahlı Kuvvetler içindeki yapılanmanın ve bu örgütün yayılması ve gelişmesi sırasında askeri liselerde yaşanan mağduriyetler TBMM’ye taşındı. CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’a “Bu öğrencilerin itibarlarını iade edecek misiniz?” diye sordu.

İrgil, askeri okullardaki subay ve astsubayların eğitim adı altında yaptıkları zulüm ve işkenceler nedeniyle binlerce öğrencinin okullarından ayrılmak zorunda kaldığını belirterek, “Bu vatansever askeri öğrenciler yaşadıkları travmalar bir yana, tazminatlar ödemek zorunda kalmış, hem kendileri hem de aileleri mağdur edilmiştir” dedi. İrgil, Bakan Işık’tan şu sorulara yanıt vermesini istedi:

“2009’dan bugüne kadar askeri okullardan ayrılan öğrenci sayısı, isimleri ve ayrılma nedenleri nedir? 2009’dan bugüne kadar askeri okullardan atılan öğrenci sayısı, isimleri ve atılma nedenleri nedir? Haksız yere atılan ya da gördükleri zulüm nedeniyle ayrılmak zorunda kalan bu öğrencilerin iade-i itibarı yapılacak mı?”

Haberde İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz