AŞIKLAR KARDEŞLİK TÜRKÜLERİ SESLENDİRDİ

0
108

Küçükçekmece Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Aşıklar Şöleni’ nin bu ayki konukları Aşık geleneğinin günümüzdeki temsilcileri Dursun Doğan, Erol Coşkunoğlu ve Orhan Üstündağ oldu.
Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’de geniş bir katılımla gerçekleşen Aşıklar Şöleni’ni Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de vatandaşlarla birlikte izledi.

ANADOLU’DAN TÜRKÜLER VE DEYİŞLER SESLENDİRİLDİ

Söyledikleri birbirinden güzel türkülerle Anadolu’nun unutulmaz geleneğini günümüze taşıyan aşıklar, kendilerini dinleyen Küçükçekmecelilere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Doğaçlama türkülerin de söylendiği programda, kardeşlik türküleri katılımcılardan büyük alkış aldı.
 “AŞIK GELENEĞİNİ YAŞATMALIYIZ”

Program sonunda Harun Kaya ve Temel Karadeniz konuklara teşekkür ederek çiçek verdi. Sazın, aşıkların olduğu yerde kavganın olamayacağını söyleyen Harun Kaya, “Burada kavganın değil, sevginin olduğu görülüyor. İşte ülkemizin ihtiyaç duyduğu kardeşlik ortamı budur” dedi. Temel Karadeniz ise gönüllerdeki sevgi, aşk var oldukça sazın ve sözün bitmeyeceğini kaydederek, “Ben bir Sivaslı olarak tele ve saza yabancı değilim. Bu kültürü yaşatmak zorundayız” diye konuştu.
Programa ayrıca, Saadet Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Çürük, Kars, Ardağan, Iğdır, Zeytinburnu Konseyi Başkanı Mevlüt Ayçiçek, Arpaçay Kuyucuk Köyü Dernek Başkanı Çetin Yıldız, Hamak Oğuzyolu Dernek Başkanı Ataman Aslangörür, Ardahan İli Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Sıtkı Dursun, Ortakent Dernek Başkan Yardımcısı Yakup Sarıdede de katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz