Ağlamak İstiyorum

0
57

16 Yıldır AK Parti iktidarı, daha öncede ANAP iktidarı boyunca ülkemizi, bu kutsal toprakların yetiştirdiği insanlar yönetti.

İlimizden çıkıp bölge illeri gezdiğimde, gözlerimden yaşlar geldi. Ülkemiz için sevinirken, ilim için, şehrim için ağladım durdum.

İstirham  ediyorummmm !!!

Her maddi  durumu müsait olan hemşehrilerim, lütfen  Maçka Zigana yolunu kullanarak Gümüşhane  iline gidiniz. Gittiğinizde, iki  başbakan bir devlet başkanı çıkaran Rize ilimize gelen, giden siyasiler, bürokratlar, genel müdürler, sivil toplum örgütleri, ilimizin abileri , ombusmanları , devlet başkanımızın memleketine neler  kattığını  daha iyi gözlemlersiniz. Gümüşhane ili yeni baştan şekillendirilip, projelendirilmesiyle küçük  metropol  şehir ortaya çıktı. Bu eser Gümüşhane bürokratının , siyasetçinin, vekillerinin ve oradaki yerel idare amirlerinin olduğu kadar bu projeleri hayata geçiren  AK Parti iktidarınındır.

Ayni şekilde çok övündüğümüz  Ovit  tünelinden de bahsedeceğim. Sadece 12 km’lik tüp geçit, diyerek bizleri avunduran yerel idareciler. O yolun hem Rize bağlantısı ve hem de İspir bağlantısı duble yolu neden takip etmezsiniz.

Maçka – Zigana tüneli bizden sonra başlamasına rağmen duble yol otoyol gibi yapılmıştır, yolun üzerinde ki muhteşem tünellerde  kısa zaman sonra  bitme noktasına gelecektir.

İlimiz dışında ki yatırımlara baktığımızda  devlet başkanımızın ve Ak Parti’nin her seçimde trendinin neden sürekli yukarı çıktığını daha iyi anlamış oluruz .

İlimizde, Hemşin ilçemizden başlayarak  Çayeli ilçesine dağdan gelen yol projesi yarıya gelmiş  olup durmuştur. Çayeli Madenli’ye kadar yapılan duble yol , Kaptan Paşa’ya kadar   devam ettirilmelidir. Bu projede de var, zaten.

Gündoğdu iç yolu durdu. Peki neden durdu yada  neyi bekliyor ? Soruyorum, sizlere.

Salaha yolu bir tünelle geçiştirilemez, tünelde çalışmalar durma noktasında nerdeyse, aciliyet arz eden bir durumken neden durma noktasında?

Rize’nin yüz akı nefes borusu , çevre yolu karınca misali devam ediyor,  yok mu ilgilenecek kimseler.

Derepazarı Maltepe Kendirli yolu yapmayın yazık,  bu şehre.

Pevlivantaşi  Ortapazar Yolbaşı,  Kalkandere yolunda  yıllarca çalışmalar devam ediyor,  hiç sorgulayan yok mu?

Sesleniyorum şehrimizin abilerine ombusmanlarına seferberlik ilan ediniz.

İlimizin marka şehir,  turizm şehri olması için ayağa kalkınız.

Son olarak karayolları bölge müdürü, nedense her devlet başkanımızın, şehrimize gelme arifesinde,  bütün  ekipmanlarla ilimizde adeta seferberlik ilan  ediyorsun. Hizmet yapman için illa  devlet başkanımızın gelmesi mi gerekir?

Sahil yolunda ki çimlerin, çiçeklerin budanması için seferber olmak yerine, eyyyy!  genel müdür sahil yolu çöküyor, kırılıyor katranla kapatmaya çalışıyorsun, yapma, etme, ilimizin insanı,  araçlarını rot balans yaptırmaktan  usandı, bıktı bir çözüm bul artık.

Yine yaya alt geçitlerimiz pislik içinde lütfen komşu ilimize  yaptığın hizmetleri,  nüfus   oranına bakarak ilimiz Rize ye de yapmanızı  arz ediyorum.

Bu il,  %80 le devlet Başkanımız ve Ak Parti iktidarını sevdiğini her seçimde gösterdi. Gösteriyor da…

Bu ilde muhalefet yok, yok diye de yazdıklarım dan dolayı da  kimse beni muhalefet ettiğimi düşünüp hakkımda yerli yersiz kanıya varmasın, lütfen. Benim içim yanıyor, bu durumları gördükçe.

30 yıldır, ilimize, ilçelerine,  köyüne,  yaylasına  nasıl bir kuruş  daha fazla hizmet  yapabilirimin hesabını yaptım.

Beni,  Rize milliyetçisi bir kalem olarak yazımı okuyup, değerlendirin.

SEVGİLERİMLE

Bayram Arif TURAN

CEVAP VER