Adalet İstiyorum

0
95

Bu başlık bir kitabın ismi. Artık her alan da ‘adalet istiyorum’ seslerini duymadığımız gün neredeyse kalmadı. Adalet istiyorum ne kadarda bir kitabın adı olsa da bir kadının feryadı. Hem de kitabın yazarının feryadı. Evet, kitabın yazarı adalet istiyorum diyor. Adalet isteyen bir yazar hem de bir kadın. Gelin bir bakalım bu yazara ne olmuş da adalet istiyorum diyor.
Yozgat’ta yaşayan ve iki çocuğu bulunan Sibel Köse, 12 yıllık ikinci eşi Mustafa Köse’ye geçen haziran ayında şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle boşanma davası açar. Ancak Mustafa Köse, boşanmaya karşı çıkıp, eşini, Seni sakat bırakırım diyerek, tehdit eder. Sibel Köse önce eşine karşı uzaklaştırma kararı aldırır ardından da 1 Temmuz günü, 2 çocuğunu da alıp, evi terk eder. Köse, Manisa’ya gelip, burada yaşayan arkadaşının evine sığınır. 2 hafta sonra Mustafa Köse de Manisa’ya gelir ve eşini takibe alır. Bir yandan tehditlerini sürdüren koca, 19 Temmuz akşamı, küçük oğlu ve arkadaşı ile birlikte Fatih Parkı’na giden Sibel Köse’nin karşısına çıkan
Mustafa Köse, saat 23.00 sıralarında eşini, oğlunun gözü önünde tekme atıp, yere düşürdükten sonra pompalı tüfek ile vuruyor. Sibel Köse, sağ bacağına isabet eden saçmalarla yaralandı. Saçmalar, sol bacağını ise sıyırdı.

Sibel Köse kitabına yazdığını yaşadı.
Yazarak iyileşmeye çalışan Köse, “Bu zamana kadar yazılarımda hep kadına şiddet, çocuk istismarı olaylarını yazmıştım, şimdi de benim başıma geldi. İki kitabımda da sanki başıma gelecekleri biliyormuşum gibi yaşayacaklarımı yazmışım. Kadınlar şiddet görmesin diye yazarken, ben bunları yaşadım. Ama yazmak benim ruhumu iyileştiriyor. Bacağım kesildikten sonra da altıncı kitabımı yazmaya başladım. Kadınların sesi olmak istiyorum” diye konuştu. Çocukları için hayatta kalmak zorunda olduğunu anlatan Sibel Köse, “Çocuğumun okul ihtiyaçlarını bile karşılayamadım. Koltuk değneklerine de henüz alışamadım. Maddi olarak destek istiyorum, tekerlekli sandalyeye ihtiyacım var” diyerek yardım istedi.

Yazar, kitap etkinliğinde kitaplarını satmaya çalışıyor. Peki bu istenen adalet neye göre tecelli ediyor. Bazen bakıyorsunuz incir çekirdeğini doldurmayan olaylara hemen tecelli ederken bir kadına neden tecelli etmiyor?

Bir KADIN öncelikle bir ANNE ve bir YAZAR aslında adalet isterken geleceğine güvence istiyor.

Haberde İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz