0
81

KÜÇÜKÇEKMECE’DE YENİ YAŞAM ALANLARI İLÇE SAKİNLERİYLE BULUŞTURULACAK

 

TEVFİKBEY MAHALLESİ MEYDANI, PAZAR YERİ VE YER ALTI OTOPARKI PROJESİ HAYATA

GEÇİYOR

Küçükçekmece Belediyesi ilçe sakinlerine kaliteli yaşam alanları sunmak amacıyla projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Tevfikbey Meydanı Pazar Yeri ve Yer altı Otoparkı projesiyle Küçükçekmece’nin yoğun konut dokusunun merkezinde önemli bir ihtiyaca maksimum düzeyde cevap vermeye hazırlanıyor.

ÇOK AMAÇLI BİR YATIRIM

Tevfikbey Mahallesi’nde Küçükçekmece Belediyesi’ne ait Yol Yapım Amirliği’nin bulunduğu alanda yapılması planlanan yatırım, Beşir Kemal Caddesi ve Şehit Feride Sokak kesişiminde konuşlandırılacak. Kapalı inşaat alanı 3055 m2 olacak yatırım; meydan, katlı yer altı otoparkı, pazar yeri gibi donatılarla dikkat çekiyor.

‘VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYACINA CEVAP VERİYORUZ’

Bir kent meydanı olarak ele alınan proje , bölgede farklı günlerde kurulan semt pazarlarını da bir çatı altında toplayacak. Öncelikli hedeflerinin Küçükçekmecelilerin ihtiyaçlarını çözüme kavuşturmak olduğunu ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Bu projeyle  ilçemizin sakinlerine rahatça, iklim koşullarından etkilenmeden alışveriş yapabilecekleri bir mekan sunmayı amaçlıyoruz. Yalnızca bir pazar yeri de değil, çocuk parkı, dinlenme alanı ve kapalı otoparkı bu projemizle vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz