9 Yaşında ki Çocuğa Cinsel İstismar Suçlusu Serbest

0
107

Hatırlarsanız eğer, diye söze başlamayı tercih ediyorum. Nedense millet olarak geçmişi kolay unutma alışkanlığımız olduğu için bu ifadeyi kullandım. Gelin geçen senenin Temmuz ayına ve İzmir’e gidelim.

9 yaşında çocuk uğradığı istismarı ailesine anlattıktan sonra bunalıma giriyor ve içine kapanıyor. Bu içe kapanıklık okula gitmesine bile engel oluyor küçük kıza. Altını ıslatma, yalnız kalamıyor ve psikolojik tedavi görüyor. Neyse hukuki süreç devreye giriyor ve mahkeme sanıkla küçük kız yüzleştirmeye karar veriyor. Pedagog eşliğinde gerçekleşecek görüşmeden iki gün önce küçük kız kalp krizi geçirerek küçük bedeni bu dünyadan uzaklaşıyor. Durum İstanbul Adli Tıp Kurumun raporu ile kalp krizi doğrulanıyor. Bu küçük kız Yağmur. Buraya kadar olan kısım acı olsa da buradan sonrası daha acı.

Geldik bu güne;

Davanın dün görülen üçüncü duruşmasında cinsel istismarla suçlanan sanık tahliye edildi...

Dahada acı olan sonuç sanığın açıklaması. Şimdi açıklamayı okuyalım,

DHA’nın haberine göre; Üç çocuk babası, servis şoförü sanık Tuncay Ç. suçlamaları kabul etmedi ve “Böyle bir olaya karışmadım. Ben bu konuda daha önce de ifade verdim. Aynen tekrar ediyorum. Mağdur benim torunum yaşında olup aynı yaşta torunum vardır. Ben kendisiyle hiç baş başa kalmadım. Onun vücuduna da dokunmadım” dedi. Bu ifadeyi okuyunca sakın acımayın ne kadar namuslu demeyin.

Mahkemenin verdiği bu karar için sadece el insaf diyorum. Zamanında tecelli etmeyen ve caydırıcı olmayan kararlar aynı suçun veya daha büyük suçların işlenmesine zemin hazırlar. Nasıl hukukta dava başka bir davaya emsal teşkil ediyorsa bu suçta başka bir suça emsal teşkil etmeyeceği ne malum. Nasıl olsa sonunda beraat var.

Mahkemenin kararını halkın vicdanına havale ediyorum.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz