Paradise II – Görsel Şölen

0
88

Daha önce  “time lapse”  adını verdiği bir video yapan Mahtthew Maniego, uzun bir zaman dilimine yayılan değişik açılardan yapılan çekimleri, time laps – zaman atlama tekniğiyle montajlıyor. Yapılan çekimlerin özellikle görsellik olarak, çok fazla renk ve hareket içermesi, yapılan montajı daha çok göze çarpar hale getiriyor. Time Lapse videosundan sonra, çalışmaları 3 yıl süren Paradise II videosunu gerçekleştirdi. Video tam anlamıyla bir görsel şölen şeklinde akıyor. 2.5 dakikalık video, büyük bir zaman dilimi içerisinde, imkansız derecede sizi derin geçmiş gezintisine sokabiliyor.

Çekim ve montaj teknolojisini çok iyi kullanan film yapımcısı Matthew Maniego, www.maniegomedia.com isimli sitesinde bir çok yapıtını ziyaretçilere sunmaktadır. Yaptığı videolarda, slow motion – yavaş sahne Time Lapse – zaman atlama tekniklerini çok iyi şekilde kullanarak, izleyeni zaman labirentinde, büyülü bir gezintiye sürüklüyor.

 

Time Lapse filminde Canon EOS 5D Mark III ve Sony A7S II ile birlikte üç farklı lens kullanılarak çekilen film, 2 dakika 24 saniyelik bir şahesere dönüştü. Daha önce San Fransico’ya aşina olmayan insanlar için şehrin ikonik bölgelerini ve simgelerini çok güzel anlatan Paradise II’de Golden Gate Bridge ve Lombard Street gibi şehrin ünlü yerlerini görüyoruz.

Toplamda 100 bin özgün karenin yer aldığı proje için 6 haftalık bir post prodüksiyon çalışması yapılmış. 3 yıllık eşsiz bir emeğin yer aldığı Paradise II videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

 

mehmet koç (şiiradamı)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz