21 YIL SONRA

0
164

15 Temmuz kutlamalarını geride bıraktık. Bu vesile ile tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Televizyondan kutlama haberlerini seyrederken ünlü gafların sahibi olan Tansu Çiller dikkatimi çekti. Ne zamandır ortalıkta görünmeyen siyasetçi kutlamalarda ortaya çıkmış hem de nerede biliyor musunuz? 15 Temmuz Şehitler anıtının açılış töreninde ve tören boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınındaydı. Açılıştan sonra Cumhurbaşkanlığı uçağı ile geri döndü. Bu kare bir eksikle bundan yaklaşık 21 yıl önce tekrar verilmişti. Tabi zaman geçmiş dile kolay uzun bir zaman ama hala bir arada tutan bir şeylerin olması çok güzel. Dedim ya bir eksik var oda Pensilvanya da. Neden Tansu hanım bu kareye girme ihtiyacı duydu?

Bunun nedeni  Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Şubat davasında “mağdur-tanık” sıfatıyla yer alan, dönemin DYP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller’in 18 Temmuz’daki duruşmaya zorla getirilerek dinlenmesine karar etkili olmuş olabilir mi?

Bu birlikteliğin 1996 yılında Bank Asya açılırken karesine de bakınca göreceksiniz fularından vazgeçmemiş bunca yıl.  Fularlı kadın…

Bu gün 17 Temmuz yarın duruşma var. Sonucu merak etmeye başladım.

CEVAP VER